kola Carbonera Aura

Proč si koupit nové kolo

Vždy je dobré mít jeden bajk navíc

Podle osvědčeného rčení ze světa cyklistiky je správný počet kol vždy o 1 více než aktuálně máte. Pokud tedy hledáte důvody, proč svůj nákup odůvodnit, pomůžeme vám.

Všichni víme, jak to začíná. Nejdříve si koupíte silniční kolo. Po nějaké době potřebujete lepší silniční kolo a investujete do špičkového karbonového závodního stroje. Ale nechcete aby trpělo na mokrých hrbolatých silnicích, takže potřebujete tréninkové kolo, abyste se udrželi v kondici i mimo sezónu. Také chcete jezdit po cestách, trailech a rozhodnete vyzkoušet jízdu na horském kole, takže jedno z nich potřebujete také.

8 důvodů

1. Moje staré kolo je rozbité

Viditelná koroze, jakékoli hlubší šrámy a praskliny, měkké ráfky na upínácích, kliky, které spadnou z kola, když ho zvednete, určitě naznačují, že je čas na nové kolo.

2. Potřebuji prodat svůj starý bajk, než jeho hodnota úplně spadne

Cyklistický průmysl inovuje velmi rychle. Kolo, které jste si dříve pořídili za nemalou částku může mít z dnešního pohledu zastaralé komponenty a také opotřebení, i když jste jej pravidelně servisovali. Pokud tedy chcete prodat své staré kolo za dobrou cenu, udělejte to raději rychle. A samozřejmě si pořiďte nové kolo, kterým ho nahradíte.

3. Nové kolo mi pomůže dostat se do kondice

Pokud si pořídíte nové kolo, budete více jezdit, což znamená, že budete fit a zdravější. Každý ví, že jízda na kole je dobrá pro vaši fyzickou a duševní pohodu. A čím jste zdatnější, tím nižší je riziko, že se v budoucnu vyvine nějaké onemocnění. Takže když se nad tím zamyslíte, není to jen nové kolo, je to investice do vašeho budoucího zdraví.

4. Nové kolo mi vlastně ušetří peníze

Když si pořídíte nové kolo, ušetříte peníze, které byste jinak utratili za dopravu/posilovnu/stravování. (nehodící se škrtněte). Takže i když utratíte peníze za nové kolo, ve skutečnosti šetříte peníze z dlouhodobého hlediska.

5. Musím si ho koupit, než se ekonomika propadne

Tváří v tvář globální ekonomické nejistotě způsobené různými faktory, které nemůžete ovlivnit, je pravděpodobné, že cena věcí a také jízdních kol, nadále poroste. Takže je opravdu důležité, abyste si to kolo koupili co nejdříve.

6. Silnice jsou drsné, často hrbolaté a chci jezdit i cesty

Nechcete si přece zničit svou lehkou karbonovou silničku na nekvalitních silnicích, k tomu jsou gravel kola. Stejně tak horské kolo exceluje při vyjížďkách do přírody mimo silnici nebo si ho užijete při prohánění se vašimi místními XC traily.

7. Nové kolo může být výhodnější než upgradovat staré

Kolo už máte nějakou dobu a potřebuje pořádně zabrat, ale nové díly nejsou levné. Jakmile započítáte náklady na upgrade rychlostní sady, odpruženou vidlici, lehčí ráfky, pneumatiky a gripy, atd. atd., pak jste skoro na ceně nového kola. Navíc můžete prodat staré a získat část peněz na pořízení nového kola.

8. Podporuji lokální firmy

Místní cyklistické obchody jsou důležitou součástí cyklistické ekonomiky a často fungují jako sociální a kulturní centrum místní scény. Váš přátelský mechanik je vždy po ruce, aby vám mohl poradit nebo vést dlouhé rozhovory o nejnovější sadě nebo nedávných výsledcích závodu.

Koupí kola z vašeho oblíbeného obchodu umožňujete tomuto obchodu dále fungovat a také poskytovat servis, který pravděpodobně v budoucnu využijete.

Jak správně čistit kolo
Individuální lakování karbonového rámu: Získejte dokonalý vzhled svého kola

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Košík
Zavřít Wishlist
zavřít Recently Viewed
Kategorie